GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13005344
*
nr 1300 5344
VASE
Tilgman Keramik, 1950s. Height: 13, 5,
Tilgman Keramik, 1950-tal. Höjd: 13,5
Estimate:
400
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 13 2020
at 20:28:26
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/1 19:49:24
1
100 kr
13/1 20:12:16
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:03
-
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:56
*
VASE
nr 1300 5344
VASE
Tilgman Keramik, 1950s. Height: 13, 5,
Tilgman Keramik, 1950-tal. Höjd: 13,5
Estimate: | 400 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday January 13 2020 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
13/1 19:49:24 | 1 | 100 kr |
13/1 20:12:16 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tilgman keramik tilgmans keramik vas
-
5209 VASES
2 pcs, ceramics. Height: 17 ca,
Auction ends
this Monday
17 juni at 19:03 -
3375 VASES
one pair, målad dekor, senjugend. Height: 31 cm,
Auction ends
this Monday
17 juni at 18:56